AKTIVNOSTI V ETWINNING PROJEKTU

»MOJA REGIJA – MOJ DOMAČI KRAJ«

Po pripravi plakata ob evropskem dnevu jezikov smo se sedmošolci lotili kratkih predstavitev v nemščini. Tukaj je nekaj naših prvih poskusov pisanja v nemščini:

In meiner Freizeit spiele ich gerne am Computer.

Mein Lieblingssport  ist  Leichtathletik.

Ich mag Volleyball und Badminton.

Mein Lieblingssport ist Basketball.

Mein Lieblingsessen ist Pizza.

Ich mag Deutsch.

Ali uganete, kateri učenci so se  predstavili sovrstnikom v projektu?  Ali jih prepoznate?Novembra smo se devetošolci lotili predstavitve šole – Unsere Schule in Žužemberk  na tej povezavi si oglejte, kako jo vidimo mi.

Decembra smo se vsi dodobra nalezli predprazničnega vzdušja.  Večkrat smo zapeli priljubljeno božično pesem Sveta noč v nemščini in v poljščini, pisali pisma in božično-novoletna voščila učencem na Poljsko ter vsem partnerjem v novem letu namenili zvrhan koš sreče z novoletno pesmijo:

Liebe Freunde,

statt Weihnachtslieder zu singen,

haben wir für euch ein Neujahrsgedicht geschrieben.

Mit diesen Zeilen wünschen wir euch alles Schöne,

und hoffen, dass sie eure Herzen mit Wärme erfüllen.

Im Neujahr viel Glück und Freude,

in der Schule die allerbesten Noten,

damit euch alles gelingt,

was ihr vornehmt.

Eure SchülerInnen aus Žužemberk

Januarja smo si vzeli malce predaha, da se bomo lahko že kmalu lotili novih podvigov – predstavili bomo svoj kraj, se lotili opisovanja tipičnih jedi v naši regiji in delo v projektu zaključili z velikonočnimi razglednicami.

Zapisali: Učenci izbirnega predmeta nemščina z učiteljico,

Mija Penca Vehovec, prof.